Raków remisuje z GKS Jastrzębie

W rozegranym w sobotni wieczór meczu 2. kolejki Fortuny I ligi Raków Częstochowa zremisował u siebie z beniaminkiem GKS Jastrzębie 2-2. Gole dla czerwono-niebieskich strzelili Arkadiusz Kasperkiewicz i Maciej Domański, a dla Jastrzębia Patryk Skórecki i Piotr Pacholski.

Spotkanie Rakowa z Jastrzębiem było jednym z ciekawiej zapowiadających się starć w drugiej kolejce. Od samego początku mecz rozgrywany był w szybkim tempie, choć przez pierwsze kilkanaście minut brakowało klarownych sytuacji podbramkowych. W 30. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, najwyżej do piłki wyskoczył Kasperkiewicz i Raków wyszedł na prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 1-0.

W 51. minucie, po błędzie bramkarza i defensora gości, piłkę do siatki skierował Domański. Było 2-0. Kiedy wydawało się, że częstochowianie mają mecz pod kontrolą, w 52. minucie Patryk Skórecki zdobył bramkę kontaktową. Jastrzębie coraz śmielej zaczęło atakować i dopięło swego w końcówce meczu. W 87. minucie po stałym fragmencie gry piłkę do siatki skierował Piotr Pacholski.

Biorąc pod uwagę przebieg całego spotkania, rezultat remisowy jest sprawiedliwy. Dla kibiców czerwono- niebieskich, którzy w liczbie około 2800 pojawili się przy Limanowskiego, pozostał pewien niedosyt. Brak koncentracji w końcówce spowodował, że częstochowianie muszą zadowolić się jednym punktem. Po 2. kolejkach Raków z dorobkiem 4 punktów zajmuje pozycję wicelidera. Tabeli Fortuny I ligi lideruje Odra Opole, która w sobotę pokonała Sandecję Nowy Sącz 1-0. W niedzielę dołączyć do niej będzie mogła Stal Mielec.

Raków swoje następne spotkanie rozegra na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice.