Raków w kolejnej rundzie Pucharu Polski

Pewnym i wysokim rezultatem 4-0 zakończył się ostatni mecz 1/32 Pucharu Polski, w którym Raków Częstochowa zwyciężył na wyjeździe trzecioligową Victorię Sulejówek. Częstochowianie rozpoczęli spotkanie w optymalnym zestawieniu i od samego początku byli stroną dominującą.

Na prowadzenie już w 8. minucie wyprowadził częstochowian Tomas Petrasek. Czeski obrońca po składnej akcji lewą stroną uderzył zza pola karnego nie do obrony i było 1-0 dla Rakowa. W 14. minucie było już 2–0 dla czerwono – niebieskich po trafieniu Szymona Lewickiego. Pod koniec pierwszej połowy losy pojedynku były już przesądzone. W 43. minucie na 3–0 podwyższył Piotr Malinowski. Pomocnik Rakowa poradził sobie z Dźwigałą i w sytuacji sam na sam z Pusiem uderzył nie do obrony. Po zmianie stron piłkarze Rakowa kontrolowali przebieg spotkania. W 65. minucie na 4–0 podwyższył Peter Szchwrz.

W meczach 1/32 PP nie brakowało niespodzianek. Sensacyjnym rezultatem 3-2 zakończyło się spotkanie trzecioligowej Wisły Sandomierz z ekstraklasową Koroną Kielce, co pokazuje, że w rozgrywkach Pucharu Polski każdy scenariusz jest możliwy.

Jeszcze w październiku w Częstochowie szykują się spore emocje, bo kolejnym rywalem Rakowa w 1/16 będzie siedmiokrotny Mistrz Polski i aktualnie 7. drużyna Lotto Ekstraklasy Lech Poznań. Spotkanie to zostanie rozegrane 30 lub 31 października na stadionie Rakowa. W przypadku braku możliwości rozegrania spotkań w tych terminach zostaną one przełożone na 6, 7 lub 8 listopada.

Wcześniej częstochowian czekają kolejne starcia na boiskach Fortuny I ligi. Już w najbliższą sobotę podopiecznych Marka Papszuna czeka wyjazd do Bielska-Białej na mecz z Podbeskidziem.