Raków w półfinale Fortuna PP!

Raków Częstochowa awansował do półfinału piłkarskiego Pucharu Polski. W ćwierćfinale tych rozgrywek podopieczni Marka Papszuna wygrali na wyjeździe z Lechem Poznań 2:0 (0:0). Wynik meczu otworzył w 70. minucie Andrzej Niewulis, a osiem minut później drugą bramkę dla Rakowa zdobył Łotysz Vladislavs Gutkovskis.

Trener Rakowa Marek Papszun cieszy się z dobrej gry swojego zespołu:

Szkoleniowiec „Kolejorza” Dariusz Żuraw przyznaje, że wygrana gości była zasłużona:

W półfinale zameldowała się również pierwszoligowa Arka Gdynia, która pokonała na wyjeździe także występującą na zapleczu ekstraklasy Puszczę Niepołomice 5:2 (1:1). Dla zwycięzców trafiali: Mateusz Żebrowski (37′), Maciej Rosołek (53′), Brazylijczyk Marcus da Silva (71′, 88′) i Hiszpan Luis Valcarce (+90′). Dla gospodarzy bramki zdobyli Marcin Stefanik (+45′) i Czech Erik Cikos (+90′).
Finał Pucharu Polski zostanie rozegrany 2 maja.