Raków wygrywa w Gliwicach
W niedzielę, 17 maja Raków Częstochowa rozegrał przedostatnie spotkanie w sezonie w ramach 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Rywalem Medalików był Piast Gliwice. Spotaknie zakończyło się wygraną podopiecznych Dawida Kroczka 3:1. Bramki dla Medalików zdobyli Jean Carlos Silva, Marco Bulat oraz Tomasz Pieńko. Dzięki niedzielnemu zwycięstwu Raków Częstochowa zapewnił sobie udział w kwalifikacjach do europejskich pucharów w przyszłym sezonie.
Szkoleniowiec Rakowa, Dawid Kroczek, podsumował środowe spotkanie:
Podczas pomeczowej konferencji Dawid Kroczek opowiedział o planie budowy kadry na przyszły sezon:
Raków zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 52 punktów. Kolejne spotkanie „Medaliki” rozegrają w sobotę, 23 maja z Arką Gdynia. Będzie to ostatnie spotkanie Rakowa w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy.

