Raków z Jagiellonią tylko zremisował

W niedzielę, 14 sierpnia Raków Częstochowa w ramach 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy na własnym stadionie podejmował Jagiellonię Białystok. Pomimo udanego dla zespołu z Częstochowy początku spotkania  i dwóch szybko zdobytych bramkach w pierwszych 10 minutach meczu, wynik końcowy to 2:2.

Trener Rakowa Częstochowa – Marek Papszun podsumowując spotkanie na pomeczowej konferencji stwierdził: zabrakło skuteczności i nie potrafiliśmy zamknąć meczu…:

Niedzielny mecz był dniem debiutu Bartosza Nowaka w czerwono-niebieskich barwach. Swoją grą dał dużo jakości i od samego początku odpowiednio wpasował się w grę podopiecznych Marka Papszuna, dając prowadzenie już w 3. minucie spotkania. Trener nie krył zadowolenia z pozyskania tego zawodnika do swojego składu:

Po zakończeniu 5. kolejki rozgrywek Raków Częstochowa zajmuje 9. miejsce w tabeli z dorobkiem 7 punktów i jednym meczem zaległym. Liderem jest Wisła Płock, która nie przegrała jeszcze ani razu. Następny mecz z udziałem częstochowian już w czwartek (18 sierpnia) o godzinie 18:00 – Raków zmierzy się w pierwszym meczu 4. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA ze Slavią Praga.