Raków zwycięsko w spotkaniu z Górnikiem Łęczna

W niedzielę 24 kwietnia na stadionie przy Limanowskiego odbył się mecz 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy między Rakowem Częstochowa a Górnikiem Łęczną. Podopieczni Marka Papszuna pokonali drużynę gości 2:1, utrzymując tym samym pozycję lidera ekstraklasy.

Pierwsza połowa meczu upłynęła pod znakiem dominacji Rakowa – czerwono-niebiescy strzelili dwie bramki. Sytuacja wydawała się być ustabilizowana, jednak w 70 minucie padła bramka na rzecz zespołu z Łęcznej, co doprowadziło do podgrzania atmosfery spotkania. Ostatecznie piłkarzom Rakowa udało się utrzymać jednobramkową przewagę. Trener Górnika Łęczna, Marcin Prasoł oddaje Rakowowi, że zwycięstwo częstochowskiego zespołu było zasłużone:

Internauci komentując spotkanie wskazywali, że piłkarze Rakowa utrzymywali dobre tempo w pierwszej połowie spotkania, natomiast w drugiej jakby opadli z sił. Marek Papszun zauważył, że spotkanie z Górnikiem Łęczną było swego rodzaju pułapką:

Być może piłkarze celowo oszczędzali siły wiedząc, że niebawem zmierzą się z Lechem Poznań w finale Pucharu Polski. Spotkanie to odbędzie się w poniedziałek 2 maja. Początek zaplanowany został na godz. 16:00.