Remis Rakowa w pierwszym meczu rundy wiosennej

Wynikiem 1:1 zakończył się sobotni (28 stycznia) mecz w ramach 18. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Rakowem Częstochowa a Wartą Poznań. W rozegranym w Grodzisku Wielkopolskim spotkaniu bramki zdobywali Jan Grzesik w 26. min. dla Warty oraz Stratos Svarnas w 58. min. dla Rakowa.
Mecz w pierwszej połowie niezbyt pomyślnie układał się dla Rakowa. Kilka minut po stracie bramki czerwono-niebiescy musieli przeorganizować swoją grę, ponieważ za atak łokciem na przeciwnika czerwoną kartką ukarany został Fran Tudor. Jednak w drugiej połowie częstochowianie pokazali na co ich stać doprowadzając do remisu. Tak spotkanie ocenił trener Rakowa Marek Papszun:

Trener Papszun skomentował również sprawę czerwonej kartki dla Tudora:

O kolejne ligowe punkty Medaliki zagrają przy Limanowskiego 83 z Piastem Gliwice. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 4 lutego o godzinie 15:00.