Remis w meczu na szczycie

RKS Raków - Rozwój Katowice foto ZD

W hicie 16. kolejki II ligi, w którym Odra Opole podejmowała u siebie Raków Częstochowa padł remis 1:1 (0:0). Spotkanie toczyło się w mocnym tempie, ale przez większość czasu walka utrzymywała się w środkowej strefie boiska. Remis wydaje się być sprawiedliwym wynikiem, ale w wielu momentach gry to czerwono-niebiescy byli stroną dominującą.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem i przyniosła mało ciekawych sytuacji w stosunku do drugiej. Najlepszą sytuację z częstochowian miał Piotr Malinowski, którego strzał z ostrego kąta z największym trudem sparował golkiper gospodarzy. Druga część meczu to gra zdecydowanie twardsza i szybsza. Po przerwie do ataku ruszyła Odra, ale kolejne ataki rozbijały się o szczelną obronę Rakowa na czele z Tomasem Petraskiem. Później inicjatywę przejęli częstochowianie, ale pomimo wielu akcji nie doprowadzili do klarownych sytuacji bramkowych. Niespodziewanie w 72. min to gospodarze strzelili bramkę. Po przypadkowym podaniu do piłki dopadł Dawid Wolny i pewnym strzałem wprawił trybuny w szał radości. RKS rzucił się do odrabiania strat i przyniosło to efekt w 82. min. Piłkę do bramki skierował Przemysław Oziębała. W doliczonym czasie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Tomasz Wepa, ale czerwono-niebiescy nie mieli już czasu aby skorzystać z przewagi i mecz zakończył się remisem.

Raków tym samym nadal jest jedyną drużyna w II lidze, która nie doznała jeszcze goryczy porażki. Dodatkowo częstochowianie już w najbliższą środę pojadą do Stalowej Woli, aby rozegrać zaległe spotkanie i będą mieli szanse, by wskoczyć na fotel lidera.

Odra Opole – RKS Raków Częstochowa 1:1 (0:0)