Siatkarze Exact Systems Norwida bez punktów w meczu z Lechią

W przedostatni meczu sezonu w Tauron 1 Lidze siatkarze Exact Systems Norwida ulegli Lechii Tomaszów Mazowiecki 1:3, a już w środę zagrają u siebie z Zaksą Strzelce Opolskie i zakończą obecny sezon.
Faworytem meczu byli siatkarze Lechii, którzy przyjechali do Częstochowy walczyć o awans do czołowej ósemki i play-off. Przed meczem Lechia traciła 2 punkty do 8. Legi Warszawa. Tylko zwycięstwo Lechii za 3 punkty i porażka Legii 0:3 lub 1:3 dawały Lechii awans na 8. miejsce i udział w play off. Siatkarze z Tomaszowa Mazowieckiego swój plan wykonali. Po zaciętym spotkaniu pokonali Exact Systems Norwid 3:1. Spotkanie mogło się podobać kibicom. Już pierwszy set był bardzo zacięty i zakończył się grą na przewagi. Po dwóch setach Lechia prowadziła 2:0. Gospodarze jednak nie odpuszczali. Siatkarze trenera Piotra Gruszki wygrali trzecią partię 29:27 i zmniejszyli straty na 1:2. Siatkarze z Tomaszowa Mazowieckiego wiedzieli, że czwarty set jest dla nich bardzo ważny i muszą go wygrać. Lechia zagrała niezwykle zmobilizowana i pokonała Exact Systems Norwid 25:19.
Po meczu goście nasłuchiwali wieści z Będzina, gdzie wicelider podejmował Legię Warszawa. Legia przegrała 2:3, ale zdobyła potrzebny punkt i utrzymała 8. miejsce w tabeli dające grę w play-off. Lechia zajęła 9. pozycję.
Siatkarze Exact Systems Norwid po 29 meczach mają 35 punktów i zajmują 11. pozycję. Do 10. AZS AGH Kraków tracą 8 punktów, a nad 12. Chrobrym Głogów mają 6 punktów przewagi. Ostatni mecz Exact Systems Norwid rozegra w środę, gdy podejmować będzie Zaksę Strzelce Opolskie.

Exact Systems Norwid – Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:3 (26:28, 22:25, 29:27, 19:25)
Exact Systems Norwid: Kowalski, Gibek, Usowicz, Kryński, Sługocki, Popiela, Olczyk (libero), Łapszyński (libero) – Biliński, Wnuk.