Exact Systems Norwid ponownie wygrywa za 3 punkty

Gromkie brawa ponownie należą się siatkarzom 1-ligowego Exact Systems Norwida. Drużyna z Częstochowy wygrała w sobotę na wyjeździe z Zaksą Strzelce Opolskie 3:1!
Siatkarze Exact Systems Norwida w obecnym sezonie kroczą w Tauron 1 Lidze od zwycięstwa do zwycięstwa. W minioną sobotę częstochowianie grali z walcząca o czołową ósemkę Zaksą Strzelce Opolskie, która jest partnerskim klubem mistrzów Polski – Zaksy Kędzierzyn Koźle.
Wyżej notowany w tabeli Exact Systems Norwid nie dał gospodarzom większych szans. Podopieczni trenera Piotra Lebiody z łatwością wygrali dwa pierwsze sety. Drużyna Zaksy prowadzona przez trenera Rolanda Dembończyka „zaskoczyła” tylko w trzeciej partii, którą wygrała 26:24. W czwartym secie wszystko wróciło ponownie pod dyktando Exact Systems Norwida, który wygrał seta, 3:1 mecz i mógł cieszyć się z 13 wygranej w sezonie.
Nagrodę MVP z rąk komisarza Grzegorza Szymańskiego (byłego siatkarza AZS-u Częstochowa) otrzymał rozgrywający częstochowskiej drużyny Tomasz Kowalski.
Exact Systems Norwid ma na koncie 35 punktów i zajmuje 5. miejsce.

ZAKSA Strzelce Opolskie – Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 (17:25, 21:25, 26:24, 22:25)
Exact Systems Norwid: Kowalski,Kogut, Mucha, Kryński, Szewczyk, Usowicz, Wasilewski (libero) – Walczak, Franczak.