Skra bezbramkowo remisuje w Sosnowcu

W sobotę 4 września, po tygodniowej przerwie Skra Częstochowa zmierzyła się w 7. kolejce z Zagłębiem Sosnowiec. Mecz zakończył się rezultatem 0:0, choć mogło się to zmienić w ostatniej minucie na niekorzyść Skry. Podział punktów częstochowianie zawdzięczają ofiarnej interwencji Adama Mesjasza. Następne spotkanie Skry w Fortunie I Lidze odbędzie się 10 września.

Częstochowianie wywożą z Sosnowca jeden punkt. Mecz był typową walką dla Skry. Tak na pomeczowej konferencji podsumował spotkanie trener Skry Częstochowa, Jakub Dziółka.

Nieobecność Oskara Krzyżaka w składzie powodowała wątpliwości, czy mecz zostanie rozegrany w planowanym terminie. Natomiast dwa tygodnie bez gry to duże osłabienie, jak na rywalizację w I lidze.

Jednym z głównych niepocieszonych jest na pewno Kazimierz Moskal, trener Zagłębia Sosnowiec, który tak podsumował sobotnie spotkanie.

Obecnie Skra zajmuje 15. miejsce w tabeli z dorobkiem 5 punktów i jednym zaległym meczem do rozegrania. W następnej kolejce częstochowianie zmierzą się z Chrobrym Głogów. Pierwszy gwizdek w tym spotkaniu 10 września o 15:00.