Skra dalej bez ligowych punktów

W sobotę, 15 października Skra Częstochowa uległa w kolejnym spotkaniu Fortuna I Ligi. Wyjazdowy mecz 14. kolejki, w którym częstochowianie mierzyli się z Górnikiem Łęczna zakończył się wynikiem 3:0 dla gospodarzy.

To już piąta porażka Skry z rzędu. Trener częstochowskiej drużyny Jakub Dziółka podsumowując sobotnie spotkanie stwierdził, że rezultat spowodowany jest brakiem skuteczności zespołu:

Wynik 1:0 do przerwy mógł dawać nadzieję na lepszą drugą część spotkania w wykonaniu Skry. Jednak już w 59. minucie padła kolejna bramka dla gospodarzy, a wynik ustalony został w ostatnich 15 minutach gry. Pomimo wysokiego zwycięstwa, trener Górnika Łęczna Marcin Prasoł nie uważał, żeby był to łatwy mecz:

Po kolejnej przegranej Skra Częstochowa zajmując 16. miejsce w ligowej tabeli znalazła się w strefie spadkowej. Następnym rywalem podopiecznych Jakuba Dziółki w ligowym starciu będzie drużyna Chrobrego Głogów.