Skra wygrywa ze Śląskiem II Wrocław – 0:2 (0:1)

skra

Na inaugurację III ligi piłkarskiej Skra Częstochowa wygrała wyjazdowy mecz we Wrocławiu różnicą dwóch bramek. Przypomnijmy, że ten szczebel rozgrywkowy przeszedł reorganizację, co zwiększyło renomę i poziom sportowy. Bramki strzelili Damian Nowak i Bartosz Włodarczyk.

Pierwsze minuty należały do gospodarzy, ale Skra bardzo składnie organizowała się w obronie nie dopuszczając wrocławian do groźnych sytuacji. W 14. minucie doszło do niecodziennej sytuacji. Karol Tomczyk chciał wypuścić napastników długim podaniem, a bramkarz gospodarzy wychodząc do tej piłki źle obliczył odległość i dał się przelobować. Damian Nowak dopadł do futbolówki i z największą łatwością wpakował ją do pustej bramki. Do końca pierwszej połowy przewagę optyczną miał Śląsk, ale nie przełożyło się to na dogodne sytuacje bramkowe.

Po przerwie wrocławianie zaczęli grać z większym animuszem i coraz bardziej spychać częstochowian do defensywy. Dogodną sytuację miał Adam Sobczak, ale Mariusz Holik wybił piłkę z linii bramkowej ratując Skrę. W samej końcówce świetnie zachował się Bartosz Włodarczyk, który pojawił się na boisku na ostatnie 10 minut. Wykorzystał on roztargnienie obrońców i długi rajd zakończył pewnym strzałem ustalając wynik na 0:2.

Postawa piłkarzy Skry napawa optymizmem na kolejne mecze. Już za tydzień w sobotę Skra podejmie Ruch Zdzieszowice i stanie przed szansą na pierwsze domowe zwycięstwo w tym sezonie.