Teren wciąż niezdobyty. Cracovia – Raków 3:0

Raków Częstochowa przegrał 0:3 z Cracovią w meczu 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy.
Trener Marek Papszun wprowadził kilka zmian w wyjściowym składzie względem środowego meczu z Pogonią Szczecin. Do formacji obronnej wrócił Stratos Svarnas, na prawym wahadle od początku zagrał Mateusz Wdowiak, a swoje miejsce w jedenastce znaleźli również Vladyslav Kochergin oraz Fabian Piasecki.
Raków swoje ofensywne poczynania rozpoczął od kilku strzałów z dystansu w wykonaniu Iviego Lopeza oraz Vladyslava Kochergina, jednak poradził sobie z nimi bramkarz gospodarzy, Karol Niemczycki. Cracovia także swoją pierwszą groźniejszą akcję kończyła uderzeniem z dystansu, którego spróbował Evgenii Konoplyanka. Górą w tym starciu był Vladan Kovačević. Ukrainiec powody do zadowolenia miał natomiast w 28. minucie, kiedy posłał precyzyjny strzał bezpośrednio z rzutu wolnego i otworzył wynik spotkania. Drużyna trenera Jacka Zielińskiego podkręciła tempo i po zespołowej akcji 4 minuty później prowadziła już 2:0 po trafieniu Michała Rakoczego. Zespół Medalików walczył do końca pierwszej połowy o zniwelewoanie strat, ale niestety próba zaskoczenia rywala przez Patryka Kuna zatrzymała się na poprzeczce.
Niestety druga część spotkania lepiej rozpoczęła się dla Cracovii po golu Michała Rakoczego, który ustrzelił dublet. Trener Marek Papszun w 55. minucie zdecydował się od razu na trzy zmiany, zwiększając siłę ataku. 6 minut później przed dobrą okazją stanął Vladislavs Gutkovskis, ale Niemczycki zatrzymał jego strzał. Czerwono-Niebiescy próbowali zdobyć bramkę, która mogłaby dodać im skrzydeł, ale tego dnia nic nie chciało wpaść do siatki Cracovii. Ostatecznie nasz zespół musiał przełknąć gorycz porażki i wracać do Częstochowy bez punktów.
O kolejne ligowe punkty Medaliki powalczą przy Limanowskiego 83. Najpierw w niedzielę, 11 września zagrają z Legią Warszawa, a następnie w sobotę, 17 września z Radomiakiem Radom. Dwupaki na te spotkania możecie zakupić online TUTAJ oraz stacjonarnie w Galerii Jurajskiej oraz Raków FanStore.

Cracovia – Raków 3:0 (2:0)
Bramki: Konoplyanka 28′, Rakoczy 32′ 49′

Raków: Kovačević – Svarnas, Arsenić, Rundić, Papanikolaou (55. Nowak), Czyż (65. Berggren), Wdowiak, Kun (55. Tudor), Ivi, Kochergin (76. Szelągowski), Piasecki (55. Gutkovskis)

Cracovia: Niemczycki – Râpă, Rodin (46. Jugas), Ghiță, Jablonský, Sipľak, Rasmussen, Rakoczy (60. Källman), Oshima, Konoplyanka (74. Kakabadze), Makuch (85. Jaroszyński)

Żółte kartki: Oshima – Kun, Arsenić, Berggren