Udany rewanż Rakowa z Wisłą Kraków

RKS Raków Częstochowa – Wisła Kraków/źródło fot.: RKS Raków Częstochowa

Wynikiem 3:1 dla częstochowian zakończyło się spotkanie w ramach 31. kolejki PKO Ekstraklasy, RKS Raków Częstochowa – Wisła Kraków. Tym samym czerwono-niebieskim udał się rewanż za porażkę 2:3 w 29. kolejce rozgrywek.
W pierwszych minutach sobotniego spotkania przeważali gracze Wisły, ale Raków dość szybko otrząsnął się i zaczął odzyskiwać kontrolę nad przebiegiem spotkania. Początkowo żadna z drużyn nie wykazywała się celnością, aż do 20. minuty, kiedy to po dośrodkowaniu Petra Schwarza z rzutu rożnego i zagraniu Kamila Piątkowskiego, Kamil Kościelny z kilku metrów trafił do bramki krakowian. Raków prowadził 1:0. Próby wyrównania wyniku przez graczy Wisły kończyły się niepowodzeniem. Na dodatek w 41. minucie, po drugiej żółtej kartce, Nikola Kuveljić zobaczył czerwony kartonik i musiał opuścić boisko, osłabiając swoją drużynę do końca spotkania.
Druga połowa meczu rozpoczęła się od zdecydowanych ataków graczy Rakowa. Przyniosło to efekt w 55. minucie. Patryk Kun dośrodkował w pole karne, do piłki doszedł David Tijanić i mocnym strzałem pod poprzeczkę podwyższył wynik na 2:0. Raków przeważał wyraźnie, ale w 72. minucie obrońcy nie upilnowali w polu karnym Aleksandra Buksy, który wykorzystał podanie Jakuba Błaszczykowskiego i zdobył kontaktowego gola dla Wisły. Podrażnieni tym częstochowianie znowu zaatakowali i w 78. minucie Igor Sapała mocnym strzałem z za pola karnego pokonał bramkarza gości. Dwubramkowego prowadzenia Raków nie oddał już do końca spotkania, rozpoczynając rundę finałową rozgrywek od efektownego zwycięstwa.

Raków Częstochowa – Wisła Kraków 3:1 (1:0)

Raków: Szumski – Piątkowski, Kościelny, Mikołajewski, Kun, Schwarz, Sapała, Tudor, Tijanić (83. Lederman), Musiolik (81. Oziębała), Brown Forbes (86. Malinowski)

Wisła: Buchalik – Hebert, Kuveljić, Janicki, Hołownia (62. Buksa), Basha, Zhukov, Klemenz, Savicević (81. Chuca), Turgeman (60. Sadlok), Błaszczykowski

Gole: Kamil Kościelny (20.), David Tijanić (55.), Igor Sapała (78.) – Aleksander Buksa (72.)

Żółte kartki: Patryk Kun, Przemysław Oziębała – Nikola Kuveljić (dwie)

Czerwona kartka: Nikola Kuveljić (za dwie żółte)