W sobotę Skra zagra z Ruchem Chorzów

W najbliższą sobotę w ramach 3. kolejki piłkarskiej II ligi piłkarze częstochowskiej Skry zmierzą się na wyjeździe z czternastokrotnym mistrzem Polski – Ruchem Chorzów. Sobotnie starcie dla obu zespołów będzie szansą na przełamanie z uwagi na to, że w poprzednich dwóch kolejkach oba zespoły przegrały swoje spotkania. Podopieczni Pawła Ściebury ulegli Radomiakowi 1–0 i Górnikowi Łęczna 1–2. Gracze Dariusza Fornalaka przegrali zaś z Siarką Tarnobrzeg 0–1 i Radomiakiem 0-2.

Czternastokrotny mistrz Polski zaliczył drugi spadek z rzędu. W minionych rozgrywkach na zapleczu ekstraklasy chorzowianie byli zdecydowanie najsłabszym zespołem i zostali zdegradowani do II ligi. Klub nie otrzymał licencji na I ligę, która automatycznie byłaby zgodą na grę w II. Niebiescy spadli z I ligi i… nadal przegrywają. Drużyna trenera Dariusza Fornalaka zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. W czasie sobotniego meczu przy Cichej kibice domagali się zmiany trenera. Wygląda jednak na to, że Dariusz Fornalak nie musi martwić się o posadę.

Beniaminek z Częstochowy mógł swoje pierwsze spotkanie zremisować ale musiał uznać wyższość drużyny Radomiaka. W Łęcznej od początku spotkania dużą przewagę mieli gospodarze. Zielono-czarni zdecydowanie dłużej utrzymywali się przy piłce, mieli swój pomysł na grę i prezentowali się lepiej piłkarsko. I to właśnie po składnej akcji „Górnicy” wyszli na prowadzenie za sprawą efektownego uderzenia z dystansu Łukasza Sosnowskiego. Częstochowianie wyrównali w 30 minucie. Po nieudanym wyjściu z bramki Sergiusza Prusaka, piłkę do pustej bramki skierował technicznym strzałem Damian Nowak. Wynik remisowy utrzymywał się do 77. minuty, kiedy po zagraniu w pole karne Roberta Pisarczuka, gola wślizgiem z około piątego metra strzelił wprowadzony w drugiej połowie Paweł Wojciechowski.
Czy Skra zdobędzie pierwsze punkty w starciu z czternastokrotnym mistrzem Polski? Przekonamy się już niebawem. Mecz przy Cichej w Chorzowie odbędzie się w sobotę 4 sierpnia. Początek o godz. 18. 00.