Ważne zwycięstwo siatkarzy Exact Systems Norwida

Siatkarze Exact Systems Norwida wygrali w czwartek w Kluczborku z Mickiewiczem 3:2 i dopisali sobie kolejne 2 punkty w Tauron 1 Lidze.
Mecz został rozegrany wcześniej z uwagi na udział Damiana Bilińskiego, Adama Szewińskiego oraz Bartosza Olczyka w turnieju półfinałowym mistrzostw Polski juniorów, które odbędą się w dniach 4-6 marca. Przed czwartkowym meczem Mickiewicza Kluczbork z Exact Systems Norwid Częstochowa nie zabrakło gestów solidarności z Ukrainą. Siatkarze Mickiewicza wyszli na prezentację w okolicznościowych koszulkach z napisem „STOP WAR”. Chłopcy podający piłki mieli też flagi Ukrainy i Polski.
W mecz lepiej „weszli” goście. Exact Systems Norwid, który ostatnio miał za sobą dobre mecze, wygrał pierwszego seta 25:22. Po drugim secie goście prowadzili 2:0 i zdobyli cenny punkt meczowy. Kibice częstochowskiego zespołu spodziewali się również wygranej w trzeciej partii i zwycięstwa 3:0. Tymczasem gospodarze przebudzili się i zaczęli dyktować swoje warunki gry. Mickiewicz wygrał trzeciego seta i zmniejszył straty na 1:2. Również w czwartym secie triumfowali gospodarze wygrywając 25:16!
Przed tie-breakiem trener Piotr Gruszka musiał zmobilizować siatkarzy Exact Systems Norwid, bo ci odzyskali inicjatywę. Pokonali gospodarzy 15:9 i mogli cieszyć się ze zwycięstwa 3:2. Tym samym częstochowianie wyjechali z Kluczborka z 2 punktami.
MVP meczu został wybrany atakujący Exact Sysems Norwid Tomasz Kryński.

Mickiewicz Kluczbork – Exact Systems Norwid Częstochowa 2:3 (22:25,18:25, 25:21, 25:16, 9:15)
Exact Systems Norwid: Biliński, Łapszyński, Usowicz, Kryński, Gibek, Popiela, Podborączyński (libero) – Kowalski, Długosz, Sługocki, Wnuk.