Wielki sukces częstochowskich bokserów

klub-sportowy-START-720x540

W dniach 3-6 marca w Bielsku-Białej odbyły się Mistrzostwa Śląska w boksie amatorskim. Ogromny sukces odnieśli bokserzy częstochowskiego Klubu Sportowego „Start”. W kategorii wiekowej kadet, waga 52 kg, złoty medal zdobył Dawid Turek. W tej samej kategorii wiekowej, waga 81 kg, złoto wywalczył Krystian Biernat. Bokserów do mistrzostw przygotowali trenerzy Michał Zalas i Piotr Zyzik.
Także zawodnicy z Klubu Sportowego Scout w Częstochowie odnotowali duży sukces. Złoty medal w kategorii kadet, waga do 80 kg, zdobył Maciej Małysz, a w kategorii junior srebrny medal zdobył Adam Chwiendacz. Bokserów Scouta do mistrzostw przygotował Grzegorz Krawczyk.
W mistrzostwach startowało ponad 140 zawodników z 37 klubów z województwa śląskiego.

źródło: informacja prasowa