Zwycięstwo Rakowa na zakończenie rundy jesiennej

Sukcesem Rakowa Częstochowa zakończyło się ostatnie spotkanie drużyny w jesiennej rundzie rozgrywek PKO BO Ekstraklasy. Częstochowianie pokonali na wyjeździe 2:1 KGHM Zagłębie Lubin, dzięki czemu umocnili się na pozycji lidera tabeli.

Spotkanie przebiegało pod kontrolą Rakowa, czego efektem były dwie bramki strzelone w pierwszej części meczu przez Deiana Sorescu w 18 min. oraz Stratosa Svarnasa w 28 min. Po przerwie częstochowianie jakby trochę przysnęli i gospodarze starali się to wykorzystać. Jednak w bramce Rakowa znakomicie spisywał się Vladan Kovačevic. Co prawda nie zdołał obronić strzału z rzutu karnego Chodyny w 88 min., ale to było wszystko, na co było stać lubinian. Raków zwyciężył potwierdzając swoją znakomitą dyspozycję jesienią.
Na pomeczowej konferencji prasowej trener Rakowa Marek Papszun odniósł się do pytań o wyraźnie słabszą postawę swojej drużyny w drugiej połowie meczu:

Marek Papszun skierował również podziękowania do władz klubu, sztabu i zawodników oraz pogratulował wszystkim tak udanej rundy:

Raków Częstochowa zajmuje 1 miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy z dorobkiem 41 punktów. Czerwono-niebiescy zwyciężyli w 13 meczach rundy jesiennej, odnosząc również dwa remisy i dwie porażki. Bilans bramkowy Medalików to 35 zdobytych goli przy 12 straconych.