Zostań dawcą szpiku w Dolinie Miłosierdzia!

W niedzielę, 14 czerwca do częstochowskiej Doliny Miłosierdzia mogą czuć się zaproszeni wszyscy, którzy kochają życie i chcą dzielić się nim z innymi. Takie dzielenie się w wielu przypadkach może uratować życie – szczególnie, gdy chodzi o dzielenie się szpikiem kostnym, czyli najważniejszym narządem krwiotwórczym w ludzkim ciele.

Więcej o akcji „Zostań dawcą szpiku w Dolinie Miłosierdzia” mówi ks. Mariusz Marszałek, pallotyn, przybliżając misję fundacji DKMS:

Odnalezienie swojego „genetycznego bliźniaka” w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego to dla osoby chorej na nowotwór krwi szansa na życie. Fundacja DKMS działa w Polsce od 2008 roku, a przez niemal dwie dekady działalności zarejestrowała w swojej bazie już ponad dwa miliony sto tysięcy potencjalnych dawców szpiku. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło m.in. Radio Fiat.