Zwycięstwo na miarę utrzymania

odra_opole_skra_2016-woldan

Piłkarze Skry zapewnili sobie utrzymanie w III lidze. W ostatniej kolejce spotkań odnieśli cenne wyjazdowe zwycięstwo 1:0 na boisku wyżej notowanego rywala – Odry Opole.

Dla podopiecznych trenera Dziółki drużyna z Opola była w ostatnich latach rywalem bardzo niewygodnym. Wystarczy wspomnieć, że w ubiegłorocznej konfrontacji opolanie rozgromili Skrę aż 7:1. Tym razem jednak determinacja częstochowian sprawiła, że uzyskanego w 30 minucie spotkania prowadzenia, nie dali sobie odebrać już do końcowego gwizdka. Gola na miarę zwycięstwa i utrzymania w lidze zdobył Damian Nowak.

Przed drużyną z ul. Loretańskiej kilkutygodniowa przerwa, po której rozpocznie się rywalizacja w nowej, rozszerzonej III lidze. Częstochowianom przyjdzie w niej zmierzyć się m.in. z ekipami, występującymi dotąd w grupie dolnośląsko – lubuskiej.