Zwycięstwo na początek. Wisła – Raków 0:2

RKS Raków - Rozwój Katowice foto ZD

W pierwszym sparingu przed rundą wiosenną Raków Częstochowa pokonał Wisłę Kraków 2:0. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Tomasz Płonka i Rafał Figiel.
Od pierwszej minuty w składzie naszej drużyny zagrali Mateusz Lis i Tomasz Wróbel, czyli dwaj nowi piłkarze. Zabrakło natomiast Łukasza Sołowieja, którego zmogła kontuzja. Raków do konfrontacji z wyżej notowanym rywalem podszedł bez kompleksów. Częstochowianie często utrzymywali się przy piłce i tworzyli sobie sytuacje do zdobycia bramki. W 38. minucie po zamieszaniu w polu karnym gospodarzy do piłki dopadł Tomasz Płonka i otworzył wynik spotkania. Po przerwie trener Marek Papszun dokonał kilku zmian w zestawieniu. Na boisku pojawili się między innymi Peter Mazan, Przemysław Mizgała, Adam Czerkas i Norbert Misiak. O dużym pechu może powiedzieć ostatni z wymienionych, który w 53. minucie musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Jego miejsce zajął Kamil Wojtyra. Druga połowa mogła bardzo dobrze rozpocząć się dla naszej drużyny, kiedy byliśmy bliżsi podwyższenia rezultatu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Tomasz Margol, ale futbolówkę z linii wybili obrońcy Białej Gwiazdy. Krakowianie najbliżsi wyrównania byli za sprawą akcji z udziałem Mateusza Zachary. Wychowanek Rakowa znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak ostatecznie piłka nie wpadła do bramki strzeżonej przez Kamila Czaplę. W 84. minucie wprowadzony kilka chwil wcześniej Konrad Zaradny został sfaulowany tuż przed polem karnym Wisły. Do piłki podszedł Rafał Figiel. Kapitan Rakowa precyzyjnym strzałem zdobył drugą bramkę dla naszej drużyny. Jak się okazało była to ostatnia warta odnotowania akcja w tym meczu.
Częstochowianie udanie rozpoczęli serię sparingów przez drugą częścią sezonu. W poniedziałek podopieczni Marka Papszuna wyjeżdżają na obóz przygotowawczy do Wałbrzycha, gdzie rozegrają jedno spotkanie kontrolne – 28. stycznia zmierzą się z Chrobrym Głogów.

Wisła Kraków – RKS Raków Częstochowa 0:2 (0:1)

Bramki:
0:1 – Tomasz Płonka 38.
0:2 – Rafał Figiel 84.

Skład Rakowa:
I połowa: Lis – Góra, Duriska, Petrasek, Margol, Figiel, Malinowski, Oziębała, Wróbel, Płonka, Kowalczyk.
II połowa: Czapla – Góra, Petrasek, Duriska, Figiel, Margol (81. Zaradny), Mazan, Misiak (53. Wojtyra), Czerkas, Mizgała, Wróbel (zawodnik testowany).

źródło: RKS Raków Częstochowa