Abp Depo: „Duch Święty jest konieczny jak powietrze” – bierzmowanie w Radomsku
W sobotę, 30 maja, w Kolegiacie św. Lamberta w Radomsku miała miejsce uroczystość udzielenia Sakramentu Bierzmowania. Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej z rąk metropolity częstochowskiego abp. Wacława Depo przyjęło 37. młodych parafian.
Uroczystość była ważnym wydarzeniem nie tylko dla bierzmowanej młodzieży, ale również dla ich rodzin, świadków oraz całej wspólnoty parafialnej. Jak powiedział abp Wacław Depo, bierzmowanie udowadnia, że Duch Święty odgrywa w życiu każdego chrześcijanina bardzo ważną rolę:
W homilii hierarcha zwrócił uwagę na znaczenie wolności właściwie przeżywanej w świetle Ewangelii. Podkreślił, że współczesny świat często stawia wolność ponad wszystko, czyniąc z niej swoisty „bożek”, podczas gdy prawdziwa wolność prowadzi człowieka do odpowiedzialnego wyboru dobra i życia zgodnego z Bożymi przykazaniami:
Nawiązując do biblijnych „gór”, metropolita przypomniał najważniejsze etapy drogi wiary chrześcijanina. Góra Synaj – ukazuje przykazania jako drogowskazy prowadzące do życia. Góra Błogosławieństw – przedstawia program szczęścia proponowany przez Chrystusa. Góra Oliwna – przypomina o sile modlitwy w chwilach próby, natomiast Golgota – uobecnia się w każdej Eucharystii jako miejsce spotkania z Chrystusem, który oddaje za człowieka swoje życie:
O wielomiesięcznych przygotowaniach kandydatów do bierzmowania mówił ks. Łukasz Mazurek, wikariusz parafii św. Lamberta w Radomsku. Duchowny podkreślił, że fundamentem formacji jest życie sakramentalne oraz świadectwo najbliższych:
Do Sakramentu Bierzmowania przystąpili młodzi z parafii z Radomska, Dmenina, Kietlina oraz z Płoszowa.
BNO
Homilia abp. Wacława Depo:
Galeria: Radio Fiat/BNO


