Droga Krzyżowa i wizytacja abp. Wacława Depo w Krępie
„Bez pomocy Ducha Świętego nikt z nas nie powie, że Jezus jest moim Panem i Zbawicielem” – wygłosił metropolita częstochowski abp Wacław Depo podczas Drogi Krzyżowej w parafii św. Urszuli w Krępie. Uroczystość miała miejsce w piątek, 20 marca.
W wygłoszonej homilii abp podkreślił znaczenie wiary i działania Ducha Świętego w życiu chrześcijanina. – Naszym zasadniczym obowiązkiem jest stanąć po stronie Chrystusa i Jego Kościoła, rozpoznając całą prawdę o Nim i stawać się Jego świadkami nawet wtedy, gdy świadomi jesteśmy naszej słabości – mówił hierarcha:
Metropolita częstochowski zwrócił również uwagę na głębokie znaczenie krzyża w życiu człowieka. Podkreślił, że doświadczenie krzyża jest elementem ludzkiego istnienia, a jego odrzucenie prowadzi do utraty sensu życia i nadziei:
Wizyta metropolity częstochowskiego była okazją do zaprezentowania efektów prac prowadzonych przy parafii. Proboszcz ks. Tadeusz Pietrzyk mówił o odbudowie plebanii, która trwała kilka lat. Obiekt został wzniesiony po pożarze. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu i wsparciu lokalnej społeczności oraz spadkobierców dawnego majątku:
Droga Krzyżowa w Krępie stała się nie tylko formą modlitwy i refleksji nad męką Chrystusa, ale także ważnym momentem jedności Wspólnoty parafialnej oraz okazją do umocnienia wiary w obliczu współczesnych wyzwań.
BNO
Homilia abp. Wacława Depo:
Galeria: Radio Fiat/BNO


