O Eucharystii i sensie Kościoła – pierwszy dzień rekolekcji w Strzałkowie

Za nami pierwszy dzień Rekolekcji Wielkopostnych w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Strzałkowie. Trzydniowe nauki rozpoczęły się w czwartek, 26 marca i wprowadziły wiernych w szczególny czas przygotowań do zbliżającego się Wielkiego Tygodnia.

Tegoroczne rekolekcje w Strzałkowie prowadzi ks. Mariusz Bakalarz, rzecznik archidiecezji częstochowskiej. Duchowny podkreślił, że rozpoczęcie nauk akurat w czwartek nie jest przypadkowe i ma pomóc uczestnikom wejść w Tajemnicę Triduum Paschalnego:

Proboszcz parafii ks. Mariusz Jędrzejczyk przypomniał z kolei, że rekolekcje są częścią szerszego przygotowania do Świąt Wielkanocnych, które zwieńczy Niedziela Palmowa. Zachęcał jednak, by nie traktować ich jako zakończenia, lecz początek głębszej relacji z Bogiem:

Centralnym punktem pierwszego dnia była homilia, która skłoniła wiernych do refleksji nad istotą Kościoła i Eucharystii. Ks. Mariusz Bakalarz przywołał poruszający obraz pożaru katedry Notre Dame w 2019 roku. Wspominając dramatyczne wydarzenia, zwrócił uwagę na najważniejsze pytanie, jakie wówczas padło: „Dlaczego Katedra Notre Dame została wybudowana?”. Odpowiedź była zaskakująca i jednocześnie bardzo głęboka – „Nie dla korony cierniowej, ale dla kawałka chleba”. Podkreślił tym samym, że sens istnienia każdej świątyni (także tej w Strzałkowie) nie tkwi w jej historii czy pięknie, lecz w obecności Chrystusa.

BNO

 

Nauka rekolekcyjna – dzień 1.:

 

Nauka rekolekcyjna – dzień 2.:

 

Nauka rekolekcyjna – dzień 3.:

 

 

Galeria: Radio Fiat/BNO

Rekolekcje Wielkopostne w Strzałkowie