Diecezjalne spotkanie Odnowy w Duchu Świętym, Jasna Góra 11.01,2021/fot. Zbyszek Derda Radio Fiat
Przedstawiciele grup wspólnotowych działających na terenie diecezji częstochowskiej zgromadzili się w poniedziałek 11 stycznia na Jasnej Górze. W ramach diecezjalnego spotkania Odnowy w Duchu Świętym, w Kaplicy Różańcowej odprawiona została Msza św., której przewodniczył i homilię wygłosił abp Wacław Depo. Metropolita częstochowski podkreślił, że Jasna Góra jest najlepszym miejscem na takie spotkania:
Wspólnie z metropolitą częstochowskim przy ołtarzu stanął m.in. o. Piotr Stanikowski, paulin, opiekun Jasnogórskiej Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Kana”:
W trakcie sprawowanej Eucharystii w sposób szczególny modlono się o jedność Kościoła, oraz o dar charyzmatów Ducha Świętego, tak potrzebnych w obecnych czasach nam wszystkim. Na zakończenie Mszy św. Abp Wacław Depo udzielił zgromadzonym pasterskiego błogosławieństwa.
Odnowa w Duchu Świętym, zwana również Odnową Charyzmatyczną, zaistniała w Kościele Katolickim w 1967 roku jako jeden z nurtów odnowy po II Soborze Watykańskim. Jest ruchem o zasięgu światowym. Nie ma jednego założyciela, lub grupy założycieli, nie ma też listy członków. Służy pomocą w realizacji misji powierzonej Kościołowi przez Chrystusa: ewangelizacji świata, nawróceniu, zbawieniu i uświęceniu ludzi.