Umocnieni darami Ducha Świętego – Bierzmowanie w parafii Trójcy Przenajświętszej w Przystajni
W niedzielę, 31 maja w parafii Trójcy Przenajświętszej w Przystajni miała miejsce uroczystość udzielenia Sakramentu Bierzmowania. Mszy św. przewodniczył metropolita częstochowski abp Wacław Depo, który udzielił młodzieży sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.
Przywołując nauczanie św. Jana Pawła II, arcybiskup nawiązał w homilii do Uroczystości Najświętszej Trójcy, podkreślając, że centrum chrześcijańskiej wiary stanowi objawienie Boga w Trójcy Przenajświętszej. Zwrócił uwagę, że wiara nie jest jedynie owocem ludzkich poszukiwań, lecz przede wszystkim darem Boga, który człowiek przyjmuje w wolności i zaufaniu:
Hierarcha przypomniał, że źródłem ludzkiego życia jest miłość Boga. Nawiązując do współczesnych prób wyjaśniania pochodzenia świata i człowieka, zauważył, że pytanie o źródło miłości prowadzi do odkrycia Boga, który powołał człowieka do życia wiecznego:
Odwołując się do nauczania św. Jana Pawła II, metropolita przypomniał także, że Chrystus zaprasza ludzi do uczestnictwa w życiu Bożym.
Uroczystość bierzmowania w Przystajni była ważnym wydarzeniem dla całej wspólnoty parafialnej. Przyjmując sakrament, młodzi wierni zostali umocnieni darami Ducha Świętego i wezwani do odważnego wyznawania wiary oraz świadczenia o Chrystusie w codziennym życiu.
BNO
Homilia abp. Wacława Depo:
Galeria: Radio Fiat/BNO


