„Czy na Uniwersytecie można powiedzieć wszystko?”

Wierząc w istotę humanistyki oraz realizując ideę Uniwersytetu, którego misją jest rozwijanie autentycznego myślenia krytycznego oraz twórczego, wychowywanie do wolności i odpowiedzialności, zainicjowany zostanie cykl debat uniwersyteckich pod nazwą „Dobrze się myśli (literaturą)”. Jest to inicjatywa międzywydziałowa i interdyscyplinarna, która ma na celu spotkanie oraz dyskusję wokół fundamentalnych pytań wywołanych tekstami literackimi. Pierwsze spotkanie odbędzie

Czytaj dalej