Zakończenie Nawiedzenia Maryi w znaku ikony Matki Bożej Częstochowskiej w archidiecezji częstochowskiej

Wigilia Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, 2 maja, w tym roku będzie miała szczególny wymiar dziękczynienia za kończącą się tego dnia peregrynację Wizerunku Obrazu Matki Bożej, który wędrował po parafiach archidiecezji częstochowskiej. Jest to również zakończenie drugiego etapu peregrynacji po polskich diecezjach, ale i równocześnie zaproszeniem na trzeci jej etap, który rozpocznie się 26

Czytaj dalej

Maryjo, odpocznij w naszym domu – Siostry Uczennice Boskiego Mistrza powitały Matkę Bożą

– Zapraszamy Cię Maryjo! Odpocznij u nas po trudach peregrynacji! – takimi słowami witały we wtorek, 22 kwietnia peregrynujący wizerunek Matki Bożej Siostry Uczennice Boskiego Mistrza. Wraz z nimi Maryję witał bp Antoni Długosz, a także należący tak jak siostry do Rodziny św. Pawła bracia i księża Pauliści oraz osoby świeckie. Pani Jasnogórska nawiedziła dom

Czytaj dalej

Matka Boża z wizytą u sióstr Westiarek

W wyjątkowym czasie Wielkiego Tygodnia, Matka Boża kontynuuje peregrynację po parafiach i zgromadzeniach zakonnych archidiecezji częstochowskiej. We wtorek, 15 kwietnia Maryja nawiedziła Zgromadzenie Sióstr Westiarek Jezusa. W powitaniu siostrom i zaproszonym gościom towarzyszył metropolita częstochowski abp Wacław Depo, który przewodniczył także uroczystej Mszy św. w kaplicy zakonnej. Dom sióstr Westiarek znajduje się na ul. Kardynała

Czytaj dalej

Dziękujemy Ci Maryjo, że zaprosiłaś nas na spotkanie z Tobą – Matka Boża w parafii św. Kazimierza Królewicza

W środę, 9 kwietnia przypadał 369. dzień peregrynacji kopii cudownego obrazu jasnogórskiego po parafiach archidiecezji częstochowskiej. Na ścieżkach nawiedzenia Maryi znalazła się tego dnia parafia św. Kazimierza Królewicza w Częstochowie. Wspólnota parafialna witała Panią Jasnogórską wraz z bp. Andrzejem Przybylskim. Parafia św. Kazimierza Królewicza jest jedną z mniejszych parafii w Częstochowie, a jej początki sięgają

Czytaj dalej

Matka Boża w ikonie nawiedzenia w parafii św. Franciszka z Asyżu

Modlitwą i śpiewem pieśni Maryjnych powitała Matkę Bożą w kopii cudownego obrazu we wtorek, 4 marca parafia św. Franciszka z Asyżu. W dniu nawiedzenia wraz z wiernymi witał Maryję abp Wacław Depo. – To już 333. dzień peregrynacji i cieszy nas, że w każdej parafii tak wielu wiernych wita Maryję – mówił metropolita częstochowski, który

Czytaj dalej

Z Tobą, Maryjo, chcemy iść do Jezusa! – doba nawiedzenia w parafii św. Kaspra del Bufalo

Parafia św. Kaspra del Bufalo w Częstochowie, gdzie posługują księża Misjonarze Krwi Chrystusa, była kolejnym przystankiem na ścieżkach nawiedzania kopii cudownego obrazu Matki Bożej parafii archidiecezji częstochowskiej. W poniedziałek, 3 marca, w 332. dniu peregrynacji, wraz z abp. Wacławem Depo i licznymi kapłanami, Maryję witali przedstawiciele grup i wspólnot parafialnych oraz wierni chcący uczestniczyć w

Czytaj dalej

Dziękujemy, Maryjo, za łaskę nawiedzenia – ikona Matki Bożej w parafii Kamyk

W piątek, 21 lutego Matka Boża w wizerunku jasnogórskim nawiedziła parafię Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych w Kamyku. Uroczystościom powitania przewodniczył bp Andrzej Przybylski, a uczestniczyli w nich liczni wierni i kapłani z dekanatu miedźnowskiego. Bp Przybylski zwrócił uwagę, że obecnie peregrynacja odbywa się w parafiach, gdzie posługują księża salezjanie: Kamyk, Czarny Las i Biała.

Czytaj dalej

Pod Twoją obronę uciekamy się, Maryjo! – doba nawiedzenia w parafii Mokra

Litanią Loretańską i pieśniami Maryjnymi powitali Matkę Bożą obecną w wizerunku jasnogórskim wierni w parafii Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Mokrej. Wraz z parafianami, w 320. dniu peregrynacji po parafiach archidiecezji częstochowskiej, wprowadził procesyjnie Maryję do kościoła bp Andrzej Przybylski. Biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej przypomniał, że wraz z peregrynującym wizerunkiem Maryi z Dzieciątkiem,

Czytaj dalej

Parafia w Popowie powitała ikonę nawiedzenia

We wtorek, 18 lutego, w 319. dniu peregrynacji Matki Bożej w kopii jasnogórskiego wizerunku po parafiach archidiecezji częstochowskiej, łaski nawiedzenia dostąpiła parafia św. Józefa Robotnika w Popowie. Ceremonii powitania Maryi przewodniczył bp Andrzej Przybylski. „Maryjo! Ocal miłość i życie naszych rodzin” – to dobrze znane hasło peregrynacji Pani Jasnogórskiej po naszej archidiecezji. Szczególne modlitwy kierujemy

Czytaj dalej

W 318. dniu peregrynacji Matka Boża nawiedziła parafię Miedźno

– To nic, że jest mróz. Idziemy witać Maryję – mówili wierni z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Miedźnie, którą w poniedziałek, 17 lutego nawiedził wędrujący po parafiach archidiecezji częstochowskiej wizerunek Matki Bożej Jasnogórskiej. W 318. dniu peregrynacji wraz z wiernymi witał Maryję bp Andrzej Przybylski. – Peregrynacja ikony nawiedzenia to dobry moment, żeby zwracać

Czytaj dalej

Bądź z nami w każdy czas, Maryjo! – doba nawiedzenia w parafii w Ostrowach nad Okszą

Od parafii Stygmatów św. Franciszka z Asyżu w Ostrowach nad Okszą rozpoczęła się peregrynacja wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej po parafiach dekanatu miedźnowskiego. W 317. dniu nawiedzania parafii naszej archidiecezji, w niedzielę, 16 lutego wraz z wiernymi Maryję witał bp Andrzej Przybylski. Ksiądz Biskup przypomniał, że oprócz licznych osobistych intencji, jakie wierni składają u stóp Maryi,

Czytaj dalej

Maryjo, oddajemy Ci się bezwarunkowo! – parafia w Rybnej powitała Matkę Bożą

Na szlakach peregrynacji po parafiach archidiecezji częstochowskiej, Matka Boża w wizerunku jasnogórskim nawiedziła w piątek, 14 lutego parafię Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Rybnej. Centralnym punktem powitania ikony nawiedzenia była Msza św., której przewodniczył abp Wacław Depo. Na początku Mszy św. metropolita częstochowski powitał wiernych zgromadzonych w świątyni. Przemówił też do nich odnosząc się

Czytaj dalej

Ikona nawiedzenia w parafii św. Leonarda w Mykanowie

Parafia św. Leonarda Opata w Mykanowie była kolejnym etapem peregrynacji Matki Bożej w kopii cudownego wizerunku jasnogórskiego po parafiach archidiecezji częstochowskiej. Ikonę nawiedzenia procesyjnie wprowadzono do kościoła parafialnego, a uroczystej Mszy św. przewodniczył abp Wacław Depo. Pasterz naszej archidiecezji podzielił się osobistymi przemyśleniami odnośnie trwającej peregrynacji podkreślając, że Matka Boża, choć pod różnymi wezwaniami, zawsze

Czytaj dalej

Chcemy tak jak Ty, Maryjo, odpowiadać „Fiat” na Boże wezwanie – doba nawiedzenia w parafii w Lubojnie

W środę, 12 lutego przypadał 313. dzień peregrynacji Jasnogórskiego Obrazu Matki Bożej po parafiach archidiecezji częstochowskiej. Tego dnia, wraz z bp. Andrzejem Przybylskim Maryję witała parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubojnie. Przewodniczący uroczystościom bp Przybylski zwrócił uwagę na to, że dobór tekstów liturgicznych, jakie są czytane w trakcie uroczystości powitania Matki Bożej w każdej

Czytaj dalej

Maryjo, wysłuchaj, umocnij i przytul nas do Twego serca – Matka Boża powitana w parafii Wierzchowisko

– Podejdźcie jak najbliżej do ołtarza, bo dzisiaj tu obok jest Matka Boża, która do was przyszła – mówił abp Wacław Depo do wiernych w parafii Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Wierzchowisku. Metropolita częstochowski przewodniczył Mszy św. podczas uroczystego powitania wizerunku Pani Jasnogórskiej w 312. dniu jego peregrynacji po parafiach archidiecezji częstochowskiej. Witając wiernych w

Czytaj dalej