Polonez na „Bieganie” – na pamiątkę Konstytucji 3 maja

Młodzież z klas 7. i 8. częstochowskich szkół podstawowych ponownie odtańczyła poloneza z okazji kolejnej rocznicy Konstytucji 3 Maja. Nasz narodowy taniec zgromadził tym razem reprezentacje 39 placówek oświaty. Mające już swoją kilkuletnią tradycję wydarzenie ,,Poloneza czas zacząć” koordynowane przez Szkołę Podstawową nr 14 im. Henryka Sienkiewicza oraz Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy odbyło się

Czytaj dalej

Wieczór polonezów już wkrótce

We wtorek 19 grudnia o godz. 19:00 w Auli Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Częstochowskiej przy ul. św. Barbary odbędzie się przegląd polonezów. Nie chodzi tutaj bynajmniej o sprawdzanie stanu technicznego pojazdów produkowanych przed laty na warszawskim Żeraniu, a o koncert w wykonaniu Macieja Zagórskiego. 5 grudnia polonez został wpisany na Listę Reprezentatywną Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

Czytaj dalej

Poloneza czas zacząć!

W czwartkowe południe, młodzież klas VII i VIII, zatańczyła poloneza na Placu Biegańskiego, z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 14 im. H. Sienkiewicza wraz z naczelnikiem Wydziału Edukacji UM Częstochowy – Rafałem Piotrowskim. W akcji wzięło udział 35 szkół podstawowych, po 5 par z każdej placówki. O szczegółach akcji,

Czytaj dalej