37. Pielgrzymka Parlamentarzystów na Jasną Górę. Poseł Adamczyk: „Tu porządkujemy hierarchię wartości”

Jak co roku, w Święto Ofiarowania Pańskiego, posłowie i senatorowie pielgrzymowali na Jasną Górę. Centralnym punktem pielgrzymki była Msza Święta w Kaplicy Matki Bożej, której przewodniczył ks. Andrzej Sikorski, krajowy duszpasterz parlamentarzystów. Kapłan zwrócił uwagę, że w tym roku do Częstochowy pielgrzymowali przedstawiciele tylko jednej opcji politycznej. – To jest mój ból – przyznał ks.

Czytaj dalej

Krzysztof Bosak: „by złe emocje nie zdominowały polskiej polityki” – 36. Pielgrzymka Parlamentarzystów na Jasną Górę

W niedzielę, 2 lutego w uroczystość Ofiarowania Pańskiego politycy reprezentujący różne ugrupowania przybyli na Jasną Górę w ramach corocznej Pielgrzymki Parlamentarzystów. Podczas uroczystej Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej duszpasterz parlamentarzystów, ks. Andrzej Sikorski, podziękował politykom za ich posługę, a także wygłosił homilię. -mówił ks. Sikorski. Kapłan podkreślił, że 36. Pielgrzymka Parlamentarzystów jest szczególnym czasem

Czytaj dalej

Abp Depo: Pielgrzymujecie z niespokojną nadzieją do Domu Matki Zawierzenia

2 lutego odbyła się 34. Pielgrzymka Parlamentarzystów. Przed Obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej zgromadzili się ci, którzy mają decydujący wpływ na losy kraju, by modlić się o jedność Polaków i pokój za wschodnią granicą. Ks. dr Piotr Burgoński, duszpasterz parlamentarzystów mówił o pielgrzymce, zdradzając tym samym hasło, które w tym roku towarzyszyło pątnikom: Abp Wacław Depo

Czytaj dalej

Jasnogórskie rekolekcje parlamentarzystów

Po raz kolejny posłowie Prawa i Sprawiedliwości przybyli na jasnogórskie rekolekcje. Spotykają się w październiku m.in. dla upamiętnienia faktu podjęcia dwa lata temu przez Trybunał Konstytucji decyzji o ochronie życia dzieci nienarodzonych oraz dla uczczenia św. Jana Pawła II z okazji obchodzonego w październiku Dnia Papieskiego. – Na rekolekcje zapraszamy wszystkich naszych kolegów parlamentarzystów –

Czytaj dalej