Jubileuszu 15-lecia Pracowni Ikonograficznej w Muzeum Częstochowskim

W środę, 8 października w częstochowskim Ratuszu odbył się wernisaż wystawy pt. „Ikony i Obrazy”. Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji jubileuszu 15-lecia Pracowni Ikonograficznej „Deesis”. Spotkanie jubileuszowe ma na celu przybliżenie mieszkańcom idei istnienia Pracowni oraz pokazanie, jakie wartości niosą ze sobą ikony. Częścią spotkania była rozmowa z twórcą pracowni z ks. dr Tomaszem Knopem,

Czytaj dalej

Ikony i obrazy – na jubileusz 15-lecia Pracowni Ikonograficznej DEESIS

Muzeum Częstochowskie zaprasza na wernisaż wystawy Ikony i obrazy z okazji jubileuszu 15-lecia Pracowni Ikonograficznej DEESIS 8 października 2025 roku o godzinie 17:00 w Ratuszu (al. NMP 45). Zaprezentowane zostaną prace artystów plastyków piszących ikony, współpracujących z Pracownią Ikonograficzną DEESIS: Sylwii Perczak, Adama Rokowskiego, Moniki Sawionek, Mirosławy Truchty-Nowickiej. Pracownia powstała w 2010 r. w Częstochowie

Czytaj dalej