„Żeby Częstochowa była miastem ludzi wielkiego serca”. W „Andersie” podsumowano tegoroczny Orszak Trzech Króli

We wtorek, 27 stycznia, w Zespole Szkół im. gen. Władysława Andersa w Częstochowie odbyło się podsumowanie tegorocznego Orszaku Trzech Króli. W wydarzeniu wzięli udział uczestnicy orszaku oraz zaproszeni goście. Podczas uroczystej gali zostały zaprezentowane jasełka, które były artystycznym zwieńczeniem celebracji święta Objawienia Pańskiego oraz okresu Bożego Narodzenia: – mówił abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Tomasz

Czytaj dalej

Abp Depo: „Na podobieństwo mędrców jesteśmy misjonarzami Chrystusa”. Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Częstochowy

6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego, ulicami Częstochowy przeszedł Orszak Trzech Króli. Centralnym punktem wydarzenia była uroczysta Msza św. w Archikatedrze Świętej Rodziny, rozpoczynająca świętowanie, której przewodniczył metropolita częstochowski, abp Wacław Depo. – mówił abp Wacław Depo. 6 grudnia zakończył się Rok Święty. Metropolita częstochowski przybliżył słowa papieża Leona XIV, który wskazywał, że drzwi serca

Czytaj dalej

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Częstochowy

Orszak Trzech Króli to tradycja, która w Częstochowie pielęgnowana jest już od czternastu lat. Orszak rozpoczął się Mszą Św. w Archikatedrze Świętej Rodziny pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, z udziałem bp. Antoniego Długosza. Następnie poczet częstochowian rozpoczął przemarsz Alejami Najświętszej Maryi Panny, by na koniec złożyć pokłon Jezusowi w szopce na Jasnej Górze. Metropolita częstochowski,

Czytaj dalej

18. Ogólnopolska Pielgrzymka Osób w Kryzysie Bezdomności już w najbliższą sobotę

’”Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka…” to hasło 18. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Osób w Kryzysie Bezdomności, która odbędzie się w sobotę, 11 listopada na Jasnej Górze. W Polsce żyje ponad 30 tys. osób w kryzysie bezdomności. Choć organizacje pomocowe na podstawie wieloletnich obserwacji zauważają, że osób bez dachu nad głową jest więcej. – Przekreślić drugiego człowieka

Czytaj dalej

Święty Mikołaj przejechał przez Aleję

Orszak św. Mikołaja stał się już lokalną tradycją. W niedzielę 5 grudnia biskup z Mirry wraz ze swoimi towarzyszami przejechał przez Aleje Najświętszej Maryi Panny oraz spotkał się z grzecznymi dziećmi, które na niego oczekiwały na Placu Biegańskiego oraz przed kościołem św. Zygmunta. Dzisiejszy orszak rozpoczął się o godzinie 15:15. Mikołaj w towarzystwie swoich aniołków

Czytaj dalej

Zgromadzenie z misją Miłości

Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa założył na początku XIX w. św. Zygmunt Gorazdowski. Kapłan, dla którego troska o innych (codzienna materialna, ludzka, ale przede wszystkim duchowa z myślą o zbawieniu) była absolutnym priorytetem. Rok 2020 będzie dla Zgromadzenia rokiem jubileuszowym w 100. rocznicę śmierci założyciela. W Radiu Fiat goszczą s. Mateusza Ciszewska, przełożona Prowincji Wrocławskiej Zgromadzenia

Czytaj dalej