Dom z serca – niezwykła pomoc dla pani Agnieszki z Grzebienia

Przez długie lata żyła w bardzo trudnych warunkach. Jej dom był zniszczony, dach przeciekał, belki spróchniały, a cała konstrukcja zaczynała się zawalać i stanowiła realne niebezpieczeństwo dla życia. Tak jeszcze do niedawna wyglądał los Pani Agnieszki z miejscowości Grzebień w powiecie radomszczańskim. Mimo życiowych trudności nigdy nie prosiła nikogo o pomoc. Jej sytuacja poruszyła lokalną

Czytaj dalej

O Eucharystii i sensie Kościoła – pierwszy dzień rekolekcji w Strzałkowie

Za nami pierwszy dzień Rekolekcji Wielkopostnych w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Strzałkowie. Trzydniowe nauki rozpoczęły się w czwartek, 26 marca i wprowadziły wiernych w szczególny czas przygotowań do zbliżającego się Wielkiego Tygodnia. Tegoroczne rekolekcje w Strzałkowie prowadzi ks. Mariusz Bakalarz, rzecznik archidiecezji częstochowskiej. Duchowny podkreślił, że rozpoczęcie nauk akurat w czwartek nie jest

Czytaj dalej

41 km wiary i wytrwałości – EDK ze Strzałkowa do Bąkowej Góry

Blisko 90. uczestników wzięło udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej zorganizowanej w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Strzałkowie. Wędrówkę rozpoczęto Eucharystią o godzinie 19:30 w kościele parafialnym, skąd pielgrzymi wyruszyli na 41-kilometrową trasę prowadzącą aż do Bąkowej Góry. Droga wiodła przez liczne miejscowości, m.in. Orzechówek, Dziepółć, Dmenin, Smotryszów czy Chełmo. Proboszcz parafii ks. Mariusz Jędrzejczyk

Czytaj dalej

Abp Depo: Z Maryją przy Chrystusie, do końca naszych dni

Poświęcenie ołtarza było jednym z elementów uroczystej Mszy św. w sobotę, 13 grudnia w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Strzałkowie. Eucharystii przewodniczył metropolita częstochowski, abp Wacław Depo. Przed rozpoczęciem Mszy św. abp Wacław Depo odniósł się do liturgii dnia, a dokładnie do słów „odnów nas Panie i dłużej nie zwlekaj”: Proboszcz parafii ks. Mariusz

Czytaj dalej

Nawiedzenie NMP w Strzałkowie

To ostatni dzień peregrynacji Matki Bożej w Jasnogórskim Obrazie po parafiach Dekanatu św. Lamberta w Radomsku. W czwartek, 11 lipca Ikona przybyła do parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Strzałkowie. Wierni wyczekiwali na spotkanie z Maryją na drodze w kierunku Dziepółci, gdzie poprzedniego dnia Jej wizerunek nawiedził parafię Miłosierdzia Bożego. Po procesji i powitaniu Matki

Czytaj dalej