Na Szkaplerzną już spieszą pielgrzymi – przed nami lipcowy tzw. szczyt pielgrzymkowy

Na największy lipcowy odpust maryjny na Jasnej Górze podążają już pierwsze w tym roku duże diecezjalne pielgrzymki piesze; pątnicy z arch. przemyskiej i poznańskiej. To na obchodzone 16 lipca święto Matki Bożej z Góry Karmel, zwanej Szkaplerzną. Przypomina ono, że ufność pokładana w Maryi nigdy nie zawodzi. – To pielgrzymowanie cieszy. Idąc w duchu Roku

Czytaj dalej

Bp Przybylski: Przyjęcie szkaplerza oznacza wzięcie Maryi i Jezusa do siebie

16 lipca to Święto Matki Bożej Szkaplerznej. Tego dnia Klasztorze Sióstr Karmelitanek Bosych w Częstochowie odprawiana jest tradycyjnie Msza św. Gromadzą się podczas niej zarówno siostry zakonne, jak i wierni świeccy. Bp Andrzej Przybylski, który przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej, podkreślił, że częstochowski Karmel to dla niego bardzo ważne miejsce. Jak zauważył – karmelitanki są zapleczem

Czytaj dalej

Bp Przybylski: Szkaplerz nie jest dobrem duchowym prywatnym

„Tegoroczne święto Matki Bożej Szkaplerznej przeżywamy w roku, gdy towarzyszy nam hasło „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. I chciałbym, byśmy w takim duchu przeżywali tę uroczystość” – zwrócił się z prośbą w homilii bp Andrzej Przybylski, podczas Eucharystii sprawowanej 16 lipca w częstochowskiej kaplicy zakonnej u Sióstr Karmelitanek Bosych. Modlitwa z udziałem kapłanów i wiernych połączona

Czytaj dalej

Bp Przybylski: Kto nosi za życia szkaplerz dostaje obietnicę otwartego Nieba

W sobotę 16 lipca z okazji święta Matki Bożej Szkaplerznej, w klasztorze Sióstr Karmelitanek w Częstochowie odprawiona została Msza św. Przewodniczył jej bp Andrzej Przybylski. Podczas Eucharystii zostały wręczone szkaplerze. O historii szkaplerza oraz zakonów karmelitańskich mówi bp Andrzej Przybylski: [audio:https://fiat.fm/wp-content/uploads/2022/07/Msza_Karmelitanki_1.mp3] Podczas homilii bp Andrzej mówił o swoich przemyśleniach, dotyczących tajemnicy szkaplerza: [audio:https://fiat.fm/wp-content/uploads/2022/07/msza_karmelitanki_2.mp3] O częstochowskim

Czytaj dalej

Bp Przybylski: Musimy przyoblec się w Chrystusa

16 lipca Kościół obchodzi Święto Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, czyli Święto Matki Bożej Szkaplerznej. W Zgromadzeniu Sióstr Karmelitanek w Częstochowie bp Andrzej Przybylski odprawił uroczystą Mszę św,. podczas której pobłogosławił szkaplerze i dokonał obrzędu ich nałożenia. – Przyjmując szkaplerz jednym z podstawowych postanowień jest częsta spowiedź. Nie można nosić szkaplerza na brudnym sercu.

Czytaj dalej