Abp Depo: Prawda Boga jest jak powietrze – bez niej nie da się żyć

12 kwietnia w Dolinie Miłosierdzia Bożego w Częstochowie przeżywano uroczystą Niedzielę Miłosierdzia, czyli dzień szczególnej łaski, modlitwy i zawierzenia Bogu. Tego dnia już od rana wierni licznie przybywali do świątyni, aby skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Parafianie uczestniczyli w nabożeństwie Godziny Miłosierdzia, trwając na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Centralnym wydarzeniem była odpustowa Msza św. pod

Czytaj dalej

Abp Depo: Prawdziwa wspólnota będzie tam, gdzie będą ludzie poświęcać się dla siebie

Obecność abp. Wacława Depo w parafii pw. św. Tomasza Apostoła w Osinach w piątek 27 marca związana była z wizytacją kanoniczną, jaką pasterz archidiecezji co jakiś czas odbywa do podległych mu parafii. Metropolita Częstochowski wraz z wiernymi spotkali się na wspólnej modlitwie podczas Eucharystii, która poprzedzona była Drogą Krzyżową. Stacji Drogi Krzyżowych jest 14, a

Czytaj dalej

Abp Depo w Siedlcu Dużym: Rodzice mają obowiązek głosu wobec programów niezgodnych z naszą wiarą

W piątek 6 marca w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Siedlcu Dużym odbyła się wizytacja kanoniczna abp. Wacława Depo. Metropolita częstochowski przewodniczył Drodze Krzyżowej, a także odprawił Mszę św. dla licznie zgromadzonych wiernych. W rozważaniach Drogi Krzyżowej abp Depo zwrócił uwagę na siedem grzechów głównych, m.in. na problem alkoholowy w rodzinach. – Pozwól nam, Boże,

Czytaj dalej

Odpust w parafii św. Stanisława BM w Częstochowie

Św. Stanisława, biskupa i męczennika, który jest głównym patronem Polski, św. Jan Paweł II nazwał „patronem chrześcijańskiego ładu moralnego”. 8 maja parafia św. Stanisława BM w Częstochowie przeżywała nie tylko odpust związany z uroczystością ku czci patrona, ale także wizytację kanoniczną abp. Wacława Depo. O godz. 18 metropolita częstochowski przewodniczył uroczystej Mszy św., podczas której

Czytaj dalej