Matka Boża w Skarżycach ukoronowana przez abp. Wacława Depo
Niedziela, 7 września była dniem szczególnym dla archidiecezji częstochowskiej, ale w szczególności dla parafian w Zawierciu-Skarżycach. Tego dnia abp Wacław Depo koronował wizerunek Matki Bożej Skarżyckiej. Metropolita Częstochowski przybliżył głęboki sens koronacji obrazów Matki Bożej. – Chcę podkreślić wierność tego ludu. Obraz jest wkomponowany w pobożność tych ludzi. Wierność jest wzrastającą miłością, a jeśli jej
Czytaj dalej