Matka Boża w Skarżycach ukoronowana przez abp. Wacława Depo

Niedziela, 7 września była dniem szczególnym dla archidiecezji częstochowskiej, ale w szczególności dla parafian w Zawierciu-Skarżycach. Tego dnia abp Wacław Depo koronował wizerunek Matki Bożej Skarżyckiej. Metropolita Częstochowski przybliżył głęboki sens koronacji obrazów Matki Bożej. – Chcę podkreślić wierność tego ludu. Obraz jest wkomponowany w pobożność tych ludzi. Wierność jest wzrastającą miłością, a jeśli jej

Czytaj dalej

W niedzielę koronacja Matki Bożej Skarżyckiej Pani

W najbliższą niedzielę, 7 września w Zawierciu-Skarżycach będzie miała miejsce koronacja wizerunku Matki Bożej Skarżyckiej Pani. Uroczystościom będzie przewodniczył abp Wacław Depo, Metropolita Częstochowski. Ks. Andrzej Sewerynek, proboszcz parafii Przenajświętszej Trójcy w Zawierciu-Skarżycach opowiedział o przygotowaniach do zbliżającej się uroczystości: Ks. Andrzej Sewerynek skierował zaproszenie do uczestnictwa w uroczystości koronacji Najświętszej Maryi Panny Skarżyckiej Pani.

Czytaj dalej

Rozpoczęły się przygotowania do koronacji obrazu Matki Bożej w Skarżycach

– Każda modlitwa wypływająca z wiary staje się autentycznym krzykiem duszy – powiedział abp Wacław Depo w kościele Przenajświętszej Trójcy w Zawierciu-Skarżycach. 12 listopada, podczas wizytacji kanonicznej parafii, metropolita częstochowski przewodniczył Mszy św. dziękczynnej za remont dachu i XII-wiecznej wieży świątyni oraz w intencji dobrego przygotowania do koronacji wizerunku Matki Bożej Skarżyckiej Pani, która będzie

Czytaj dalej

Dzień Wspólnoty Oazy w Skarżycach

W czwartek, 28 lipca w Zawierciu – Skarżycach miał miejsce Dzień Wspólnoty Oazy Wielkiej Patmos. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia spotykają się ze sobą grupy, które w tym czasie przeżywają wakacyjne rekolekcje oazowe. Punktem centralnym dnia była Msza św. o godzinie 12:00, której przewodniczył i wygłosił homilię bp Andrzej Przybylski. Dzień wspólnoty zawsze odbywa się w

Czytaj dalej

Oazowy dzień jedności w Duchu Świętym

27 lipca w Zawierciu-Skarżycach odbył się Dzień Wspólnoty Oazy Wielkiej Patmos, czyli spotkanie grup rekolekcyjnych, które w tym czasie w niedalekiej odległości od siebie przeżywają wakacyjne rekolekcje oazowe. Moderatorem Oazy Wielkiej, odpowiedzialnym za spotkanie grup oazowych na dniu jedności był ks. Adam Polak, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Częstochowskiej. [audio:https://fiat.fm/wp-content/uploads/2021/07/01_dwoaza0721_polak_27_07_2021.mp3] Jak podkreślił bp Andrzej Przybylski,

Czytaj dalej

Dzieci Boże odpoczywają na oazie

Wśród różnych propozycji wakacyjnych wyjazdów dla dzieci, od dziesiątek lat znajdują się rekolekcje Oaza Dzieci Bożych, organizowane przez Ruch Światło-Życie. Takie rekolekcje trwają obecnie w Zawierciu-Skarżycach. O tym czym jest Oaza Dzieci Bożych mówi moderator rekolekcji ks. Robert Grohs. [audio:https://fiat.fm/wp-content/uploads/2021/07/01_odb2021_01_Grohs_07_07_2021-1.mp3] Program rekolekcji jest bardzo bogaty w różne punkty dnia. [audio:https://fiat.fm/wp-content/uploads/2021/07/02_odb2021_02_Grohs_07_07_2021.mp3] Oaza Dzieci Bożych to nie

Czytaj dalej