Porażka AZS-u w Rzeszowie

Siatkarze AZS Częstochowa przegrali w meczu 26. kolejki PlusLigi z Asseco Resovią w Rzeszowie 0:3. W sobotę Akademicy podejmą u siebie Espadon Szczecin.
Nie ma co ukrywać – częstochowianie, zajmujący 16. miejsce w tabeli PlusLigi nie byli faworytami starcia z zespołem z Rzeszowa, który przecież jest wiceliderem i ma ambicje gry o mistrzostwo Polski. Oba kluby dzieli przepaść finansowa, ale na boisku na pewno aż takiej przewagi nie było. I trzeba wziąć pod uwagę fakt, iż w ostatnim czasie AZS stracił atakującego Michała Szalachę, a problemy zdrowotne ma również Rafał Szymura. Po udanym ataku Mykoły Moroza częstochowianie wygrywali w pierwszym secie 11:8, a trener gospodarzy Andrzej Kowal przerwał dobrą passę Akademików czasem. Przerwał ją dosłownie i w całości, bo po powrocie na boisko to Asseco Resovia zdobyła trzy punkty z rzędu i o zejściu drużyn do ławek tym razem zdecydował trener AZS Michał Bąkiewicz. Efekt? Dwie kolejne wygrane akcje. Niestety, później wyraźną przewagę uzyskali rzeszowianie, ale częstochowski zespół jeszcze raz spróbował zaatakować. Po skutecznym ataku Bartosza Buniaka przewaga graczy Kowala zmalała do jednego punktu (21:20), Na tym jednak emocje się skończyły. Właściwie nie było ich w drugiej partii, bo już na samym początku gospodarze, po bloku na Morozie, wyszli na prowadzenie 4:1, a później jeszcze je powiększyli. Od stanu 6:4 gospodarze wygrali siedem kolejnych akcji właściwie zapewniając sobie wygraną w tej partii. Na plus dla Akademików trzeba zapisać jednak fakt, iż się nie poddali, w końcówce zmniejszając przewagę wicemistrzów Polski. Trzeci set przebiegał podobnie – Asseco Resovia wypracowała sobie w miarę bezpieczną przewagę, aż wreszcie częstochowianie poddali się i nie potrafili zatrzymać rozpędzonych gospodarzy. Wygrana faworyta nie była zagrożona, a trzeci set bez wątpienia był najgorszym, jaki częstochowianie rozegrali w środowy wieczór w hali Podpromie.
W sobotę Akademicy zagrają mecz 27. kolejki. O godz. 17 we własnej hali podejmować będą Espadon Szczecin.

Asseco Resovia Rzeszów – AZS Częstochowa 3:0 (25:21, 25:20, 25:15)
Resovia: Drzyzga, Rossard, Możdżonek, Schops, Ivović, Lemański, Masłowski (libero) oraz Dryja. Trener: Andrzej Kowal.
AZS: Tomasz Kowalski, Moroz, Buniak, Grebeniuk, Szlubowski, Janus, Adam Kowalski (libero) oraz Szymura, Polański. Trener: Michał Bąkiewicz.

źródło: AZS Częstochowa