Alicja Łebek z brązowym medalem Mistrzostw Polski seniorek

Zawodniczka Bebetto AZS UJD Częstochowa – Alicja Łebek wywalczyła brązowy medal w grze podwójnej w 92. Indywidualnych Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym, które odbyły się w Centrum Szkolenia im. Andrzeja Grubby w Gdańsku. To pierwszy medal Alicji w kategorii seniorskiej.

Częstochowianka w parze z Natalią Gajewską (Bronowianka Kraków) w drodze do brązowego medalu pokonała 3:0 Martę Holak (Jedynka Łódź) i Wiktorie Wrzosek (AZS UWM Olsztyn). W 1/8 finału niespodziewanie pokonały rozstawioną z dwójką parę – olimpijkę Natalię Bajor i Aleksandrę Michalak (obie KTS Tarnobrzeg). W ćwierćfinale pokonały w tym samym stosunku Annę Brzyskę i Matyldę Hadryś (Kolping Jarosław/Bronowianka Kraków). Tym samym miały już zapewniony brązowy medal. O wejście do finału uległy 0:3 przyszłym triumfatorkom Agacie Zakrzewskiej (KTS Tarnobrzeg)/Martynie Lis (Maximus Toruń).

W pierwszej rundzie gry pojedynczej Alicja Łebek wygrała 4:2 z Marta Holak (Jedynka Łódź), w drugiej rundzie po wyrównanej grze przegrała 2:4 z późniejszą mistrzynią Polski – Katarzyną Węgrzyn (AZS UE Wrocław). Ostatecznie Alicja została sklasyfikowana na miejscu 17-24.

Z kolei w grze mieszanej Alicja Łebek i Patryk Bielecki (ZKS Zielona Góra) zakończyli zmagania na drugiej rundzie.

Warto zaznaczyć, że zawodniczka zdobyła już 42 medal (w historii startów od 1996 roku) w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów.

Źródło: AZS UJD