Beniaminek pokonany

W niedzielę, 3 września Raków Częstochowa na własnym stadionie pokonał Puszczę Niepołomice. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla gospodarzy. Bramki dla Medalików zdobyli Sonny Kittel oraz Bartosz Nowak. Był to ostatni mecz przed wrześniową przerwą reprezentacyjną.

Trener Rakowa Częstochowa podsumował spotkanie zaznaczając, że jego zespół bardzo dobrze prezentował się w pierwszej połowie, mimo kilku zmian w podstawowej jedenastce:

Drużyna trenera Szwargi do gry wróci w sobotę, 16 września domowym meczem z ŁKS-em Łódź. Kilka dni później we Włoszech rozpocznie walkę o punkty w fazie grupowej Ligi Europy. Trener przedstawił, jak będzie wyglądał najbliższy czas Mistrzów Polski:

Młodzieżowy reprezentant Chorwacji, Ante Crnac na zasadzie transferu definitywnego dołączył do Rakowa Częstochowa. Umowa z 19-letnim napastnikiem będzie obowiązywać do końca czerwca 2028 roku. Swoją przygodę z piłką rozpoczynał w młodzieżowej drużynie HNŠK Moslavina. W 2013 roku trafił do akademii Dinama Zagrzeb, a 12 kwietnia 2021 roku zadebiutował w rezerwach seniorskiej drużyny na drugim poziomie rozgrywkowym w Chorwacji. Na temat nowego zawodnika wypowiedział się także trener Szwarga:

Dziesięć minut przed końcem spotkania kontaktowego gola strzelił Mesanović. Arbiter sprowadził jednak akcję na monitorze VAR i po wideoweryfikacji gol Puszczy nie został uznany. Raków Częstochowa po rozegraniu pięciu spotkań zajmuje piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 10 punktów. Liderem PKO BP Ekstraklasy jest Legia Warszawa z 13 punktami na swoim koncie.