Historyczne zwycięstwo Rakowa z Widzewem!

W sobotni wieczór Raków zagrał w ramach 30. kolejki PKO Ekstraklasy z Widzewem Łódź. Piłkarze trenera Dawida Szwargi wygrali 1:0, po bramce strzelonej w 81. minucie meczu. Jedynego gola zdobył Vladyslav Kochergin. Było to pierwsze w historii zwycięstwo Rakowa z Widzewem w Łodzi.

Po 10. minutach gry Erick Otieno znalazł sobie miejsce i oddał niecelny strzał na bramkę gospodarzy. Pięć minut później zawodnik Widzewa – Marek Hanousek obejrzał czerwoną kartkę za ostry faul na Berggrenie. Trener Szwarga podkreślił, że ta sytuacja miała znaczący wpływ na przebieg sobotniego pojedynku:

Raków przed przerwą kilkukrotnie próbował pokonać Łukasza Gikiewicza, ale próby Kochergina, Berggrena, Carlosa, Racovitana oraz Crnaca nie znalazły drogi do bramki gospodarzy. Szkoleniowiec Rakowa podczas pomeczowej konferencji prasowej ocenił postawę swojej drużyny:

Po wznowieniu gry, Raków dalej szukał szczęścia pod bramką rywali. Po godzinie gry na uderzenie głową zdecydował się Ante Crnac, ale jego próbę wybronił Gikiewicz. Kilka minut później odpowiedzieli gospodarze. Jordi Sanchez spróbował pokonać Kovacevicia, ale bramkarz Rakowa zażegnał niebezpieczeństwo. Kilka razy z dystansu uderzał Kochergin, ale dopiero uderzenie z 81. minuty wylądowało w bramce strzeżonej przez Gikiewicza. W końcówce spotkania gospodarze za wszelką cenę chcieli doprowadzić do wyrównania, lecz próby Widzewa nie przyniosły zamierzonego efektu. Trener Szwarga zadedykował sobotnią wygraną kibicom Rakowa:

Czerwono-niebiescy wygraną w Łodzi, zakończyli passę sześciu meczów z rzędu bez zwycięstwa. Kolejne spotkanie w rozgrywkach PKO Ekstraklasy Raków rozegra w sobotę, 4 maja. Przeciwnikiem częstochowian w wyjazdowym spotkaniu będzie Zagłębie Lubin.