Kazań zdobyty! Rubin – Raków 0:1

Piłkarze Rakowa Częstochowa awansowali do 4. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. W rewanżowym spotkaniu tej fazy rozgrywek podopieczni trenera Marka Papszuna pokonali po dogrywce rosyjski Rubin Kazań.
W regulaminowym czasie gry padł bezbramkowy remis. Od 106. minuty gospodarze musieli sobie radzić w „dziesiątkę” po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Ilji Samosznikowa. Pięć minut później decydującą o awansie bramkę zdobył Łotysz Vladislavs Gutkovskis. W 120. minucie karnego dla Rubina nie wykorzystał Czarnogórzec Sead Hakšabanović. Pierwszy mecz zakończył się remisem 0:0.
Rywalem Rakowa w 4. rundzie będzie KAA Gent z Belgii. Spotkania tej fazy zaplanowano na 19 i 26 sierpnia.
W związku z awansem piłkarzy Rakowa Częstochowa do IV rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy Departament Logistyki Rozgrywek postanowił przełożyć na wniosek klubu dwa najbliższe mecze tego zespołu w ekstraklasie – z Radomiakiem i Górnikiem Zabrze.

Rubin Kazań – Raków Częstochowa 0:1 (0:0)
Bramki: 111′ Gutkovskis
Skład: Kovačević, Arsenić, Niewulis, Tudor, Papanikolaou, Poletanović (97′ Wydra), Kun (117′ Rundić), Wdowiak (75′ Długosz), Ivi, Cebula (97′ Szelągowski), Musiolik (83′ Gutkovskis)