Lider Tauron 1 Ligi przegrał u siebie z Exact Systems Norwidem Częstochowa

Duże brawa dla siatkarzy Exact Systems Norwid. Częstochowianie wygrali w sobotę w Bielsku-Białej z prowadzącym w Tauron 1 Lidze BBTS-em 3:0! Oby to zwycięstwo dodało wiary zawodnikom trenera Piotra Gruszki w kolejnych meczach.
Zwycięstwo siatkarzy Exact Systems Norwid w Bielsku Białej w BBTS-em i to 3:0 trzeba traktować jako niespodziankę. Przed meczem BBTS był na 1. miejscu w tabeli, a Exact Systems Norwid na 11. pozycji. Drużyny w tabeli dzieliły aż 23 punkty… Częstochowscy siatkarze udowodnili w sobotę, że nie warto patrzeć na tabelę, a każdy mecz jest inny.
Spotkanie było bardzo zacięte, ale w każdym z trzech setów w końcówce zawsze więcej zimnej krwi zachowali gości. Exact Systems Norwid pierwszego seta wygrał na przewagi 27:25. W drugim po zaciętej walce częstochowianie zwyciężyli 26:24. W trzecim secie goście pokonali BBTS 25:23! Po ostatniej akcji częstochowianie mogli cieszyć się ze zwycięstwa za 3 punkty, dużej niespodzianki i 9 zwycięstwa w sezonie w Tauron 1 Lidze!
Po 21 meczach Exact Systems Norwid ma 27 punktów i zajmuje 11. pozycję. Dla BBTS-u, który nadal pozostanie liderem, była to 5 porażka w sezonie.

BBTS Bielsko-Biała – Exact Systems Norwid Częstochowa 0:3 (25:27, 24:26, 23:25)
Exact Systems Norwid: Biliński, Długosz, Usowicz, Kryński, Gibek, Mucha, Podborączyński (libero) – Kowalski, Zawalski, Sługocki, Wnuk.