Norwid przegrał na zakończenie sezonu, ale utrzymał się w PlusLidze

Podopieczni trenera Leszka Hudziaka już przed niedzielnym spotkaniem z Projektem Warszawa mieli zagwarantowane utrzymanie w PlusLigowych rozgrywkach. Siatkarze z Częstochowy na zakończenie sezonu przegrali przed własną publicznością 0:3.

Początek meczu to wyrównana gra z obu stron. Przy stanie 5:5 kilka piłek z rzędu wykorzystał Projekt i wyszedł na siedmiopunktowe prowadzenie. Norwid do końca seta nie potrafił dogonić przyjezdnych ze stolicy i pierwsza partia zakończyła się wynikiem 17:25. W drugim secie gospodarze długo utrzymywali kontakt, lecz w końcowej fazie seta Projekt okazał się skuteczniejszy i wygrał 25:21. Trzeci, a zarazem ostatni set nie poszedł po myśli częstochowian. Stołeczny klub przypieczętował zwycięstwo w meczu, wygrywając 25:14.

Trener Leszek Hudziak podsumował pierwszy sezon Norwida w PlusLidze:

Atakujący błękitno-granatowych – Mateusz Borkowski opowiedział, jak z jego perspektywy wyglądały rozgrywki w minionym sezonie:

Zawodnik podkreślił, że choć Norwid nie był w stanie wygrać większej ilości spotkań, to niektóre mecze mogły potoczyć się inaczej:

Dla Norwida sezon 2023/2024 był pierwszym w najwyższej klasie rozgrywkowej. Siatkarze prowadzeni przez trenera Leszka Hudziaka zakończyli rozgrywki na 15. miejscu, które daje utrzymanie w PlusLidze, a co za tym idzie możliwość występu na tym szczeblu przez kolejny rok.