Norwid w dobrym stylu pokonuje Cuprum Lubin

Miły przedświąteczny prezent sprawili swoim kibicom siatkarze Exact Systems Hemarpolu Częstochowa. W sobotę 16 grudnia w hali Sportowej Częstochowa pokonali bezpośrednich sąsiadów w tabeli PlusLigi KGHM Cuprum Lubin 3:1 (21:25, 25:21, 27:25, 26:24).

Norwid do rywalizacji z lubinianami przystępował po czterech kolejnych porażkach, tym bardziej dotkliwych, że przynajmniej dwa z nich to tzw. porażki na własne życzenie (z GKS-em Katowice i Eneą Czarnymi Radom). Od pierwszego gwizdka sędziego widać było w drużynie z Częstochowy determinację, ale i nerwowość w grze, co spowodowało, że to rywale zwyciężyli w pierwszym secie. Na szczęście błękitno-granatowi potrafili opanować nerwy i w kolejnych trzech partiach to oni okazali się lepsi, choć w setach trzecim i czwartym wygrali dopiero na przewagi. Zwycięstwo pozwoliło dopisać cenne ligowe trzy punkty do dotychczasowego dorobku.
Tak spotkanie tuż po jego zakończeniu skomentował trener Norwida Leszek Hudziak:

Zadowolony ze zwycięstwa, mimo pewnych mankamentów w grze drużyny, jest również rozgrywający częstochowian Tomasz Kowalski:

Częstochowianie zajmują obecnie 12. miejsce w tabeli PlusLigi z dorobkiem 11. punktów. W ostatnim w tym roku spotkaniu Norwid zmierzy się w piątek 22 grudnia na wyjeździe z Bogdanką LUK Lublin.

Exact Systems Hemarpol Częstochowa vs. KGHM Cuprum Lubin, 16.12.2023 r.