Porażka Rakowa w Zabrzu

Raków Częstochowa stracił punkty w 12. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Czerwono-niebiescy ulegli w niedzielę 22 października w wyjazdowym spotkaniu Górnikowi Zabrze 1:2. Częstochowianie spadli na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Zabrzanie już w pierwszej połowie spotkania prowadzili 2:0. Gra Rakowa nie była zła, jednak to gospodarze po dwóch trafieniach Daisuke Yokoty w 10. i 22 min. stali się faworytem do zwycięstwa. Mimo ataków częstochowian wynik w pierwszej części meczu nie uległ zmianie. Druga połowa obfitowała w akcje Rakowa, ale dopiero w 82. min. Ante Crnac wpisał się na listę strzelców. Na doprowadzenie chociaż do remisu zabrakło jednak gościom czasu i trzy punkty zostały w Zabrzu. Tak spotkanie ocenił trener Rakowa Dawid Szwarga:

Swoją oceną spotkania i przyczynami porażki podzielił się obrońca Rakowa Milan Rundić:

Zadowolenia z gry swojego zespołu nie ukrywał trener Górnika Jan Urban:

Drużyna „Medalików” do walki o ligowe punkty wróci w niedzielę, 29 października domowym meczem z Widzewem Łódź. Natomiast w czwartek 26 października Raków w Sosnowcu zagra ze Sportingiem CP w ramach fazy grupowej Ligi Europy.