Raków Częstochowa pozostaje w europejskich rozgrywkach!

Raków Częstochowa w rewanżowym meczu 2. rundy eliminacji Ligii Konferencji Europy UEFA wygrał z litewską drużyną FK Suduva Mariampol. Remis 0:0 w podstawowym czasie gry zmusił obie drużyny do rozegrania dogrywki, jednak ona również zakończyła się bezbramkowym remisem. Dopiero w rzutach karnych, w których Raków okazał się być lepszy, mecz zakończył się wynikiem 4:3. Raków awansuje dalej!

Czerwono-niebiescy, wsparci dopingiem prawie czterech tysięcy kibiców, już od pierwszego gwizdka zdecydowali się ruszyć do ofensywy. W pierwszych 5-ciu minutach częstochowianie oddali dwa niebezpieczne strzały na bramkę Litwinów. Jednak obrona Suduvy okazała się być zbyt szczelna, nawet dla najlepszych strzelców z Rakowa. To jednak nie ma teraz znaczenia, ponieważ według rzecznika prasowego częstochowskiej drużyny, Michała Szprendałowicza, liczy się tylko jedno – awans oraz radość z jego osiągnięcia:

Jak mawiają profesjonaliści – wynik weryfikuje wszystko. Skoro więc w podstawowym i doliczonym czasie gry Raków Częstochowa nie zdobył żadnej bramki, a rzuty karne prawie zawsze są wielką niepewną, to czy kolejny przeciwnik nie okaże się zbyt silny? Rzecznik zapewnia, że Raków nigdy nie był w lepszej formie:

Raków Częstochowa pozostaje w rozgrywkach o europejskie puchary. Już za tydzień, 5 sierpnia, w następnej rundzie eliminacji Raków zmierzy się z rosyjskim Rubinem Kazań. Mecz zostanie rozegrany w Bielsku-Białej, początek spotkania planowany jest na godzinę 21:00.