Raków eliminuje Karabach i gra dalej

W środę, 3 sierpnia Raków Częstochowa na wyjeździe zmierzył się zespołem Karabachu Agdam. W dwumeczu Mistrzowie Polski zwyciężyli 4:3. Bramkę dla Rakowa, w zremisowanym 1:1, środowym spotkaniu zdobył Fran Tudor.

Częstochowianie objęli prowadzenie w 52. minucie. Radość po golu nie trwała długo. Osiem minut później wynik spotkania wyrównał Albańczyk Redon Xhixha. Rezultat dwumeczu powoduje, że Mistrzowie Polski są już pewni udziału w fazie grupowej europejskich pucharów. Tak występ swojej drużyny podsumował trener Szwarga:

Raków Częstochowa jest pierwszą polską drużyną, która zdołała wyeliminować Karabach w rozgrywkach poprzedzających fazę grupową europejskich pucharów. Jak podkreślił Dawid Szwarga – jest to duża zasługa ówczesnego trenera Marka Papszuna:

W III rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów rywalem Rakowa będzie Mistrz Cypru – Aris Limassol. Pierwszy mecz odbędzie się we wtorek, 8 sierpnia o godzinie 20:00 na stadionie przy Limanowskiego 83 w Częstochowie. Rewanż zostanie rozegrany tydzień później na Cyprze.