Raków przed drugim spotkaniem w Lidze Europy

Raków Częstochowa staje przed kolejną szansą zdobycia pierwszych punktów w fazie grupowej Ligi Europy. W czwartek 5 października o godz. 18.45 czerwono-niebiescy podejmą na stadionie ArcelorMittal Park w Sosnowcu drużynę Sturm Graz.

Do meczu ze Sturmem częstochowianie podejdą pozytywnie naładowani po ostatnim ligowym zwycięstwie 3:0 nad Radomiakiem Radom. Poziom sportowy czwartkowego rywala będzie oczywiście znacznie wyższy, ale jak mówił trener Rakowa Dawid Szwarga, drużyna jest gotowa do tej rywalizacji:

Raków od pewnego czasu zmaga się z licznymi kontuzjami swoich podstawowych graczy, dotyczy to zwłaszcza linii obrony. Cieszyć może na pewno powrót do gry Frana Tudora i to, że Srdjan Plavšić i Adnan Kovačević, którzy zakończyli mecz z Radomiakiem Radom z urazami, będą do dyspozycji trenera na mecz ze Sturmem:

W Lidze Europy Raków ma za sobą jedno spotkanie. W Bergamo przegrał z Atalantą 0:2. Pierwsze spotkanie Sturmu w tej edycji Ligi Europy również nie zakończyło się dla nich udanie. Mimo prowadzenia od 58. minuty, nie udało im się zdobyć punktów w domowym meczu przeciwko Sportingowi Lizbona. Portugalska drużyna zdobywała bramki w 76. oraz 84. minucie i wygrała mecz 2:1.