Raków w 1/8 Finału Pucharu Polski

Czerwono-niebiescy pokonali drugoligowy KKS Kalisza 2:1 i tym samym zameldowali się w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Spotkanie trzymało w napięciu do ostatniej minuty.
Podopieczni Marka Papszuna nie mieli łatwo. Co prawda stworzyli więcej groźnych sytuacji, jednak ostatnie minuty meczu były nerwowe. W 86. minucie gospodarze strzelili bramkę kontaktową i dążyli do wyrównania w ostatnich minutach. Spotkanie ocenił trener Rakowa, Marek Papszun:

Drużyna drugoligowego KKS-u Kalisz nie miała nic do stracenia, była także podbudowana ostatnim meczem w ramach 1/32 PP, kiedy to sensacyjnie wyeliminowała z rozgrywek Pogoń Szczecin. Pomimo porażki, z gry swojego zespołu zadowolony był debiutujący w roli trenera Kalisza Bogdan Zając:

Przed Rakowem mecz ligowy z Górnikiem Łęczną. Drużyna z Częstochowy będzie faworytem spotkania, które zaplanowane jest na 31 października w Łęcznej.